Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přátelé


 

Tváře přátel

 

Spící přátelé

 

Postavy

Rachel Karen Green

 

Rachel zkrátka ráda drbe a ráda si i rejpne,to by nebyla pak naše Rachel.Objevila se mezi Přáteli po tom, co utekla z vlastní svatby se zubařem Barrym. Byla rozmazlená holčička s tatínkovými kreditkami v kapse. Díky Přátelům ale začala pracovat jako číšnice v kavárně Central Perk a později se dostala až k vysněnému módnímu návrháři Ralphu Laurenovi.

V průběhu celého seriálu se složitě vyvíjí vztah s Rossem, s kterým má nakonec holčičku Emmu.

 

Její milenci : Barry Farber, Paolo, Ross Geller, Tag Jones

Monika Gellerová


 

Monica je šéfkuchař a organizátor. Je posedlá uklízením. Všechno má své místo a plán, fotky v albu jsou seřazeny podle nejpřísnějších pravidel - nezkoušejte je vyndávat... a když, tak za okraje!

Stěhujete se? Monica vše ráda zorganizuje :-)

Jejím snem je drahá velkolepá svatba, které se po dlouhém vztahu s Chandlerem skutečně dočká.

 

Její milenci : Fan-Bobby, Richard Burk, Pete Becker ,Chandler Bing

Phoebe Buffay


 

Tak trochu praštěná Phoebe se dívá na svět s nadhledem a v každé situaci si poradí po svém. Je přesvědčena, že žije svůj již několikátý život a každému vypráví svůj příběh o nešťastném dětství. Nejraději by všem vyčetla z ruky jejich osud nebo alespoň vysvětlila co je "správné". Sama přitom porodila svému bratrovi trojčata. Nikdo nehraje na kytaru a nezpívá tak špatně jako Phoebe. Její originální písně se ale staly v kavárně Central Perk tradicí.

 

Její milenci : námořník Ryan, policista Gary, vědec David ,Mike,jela i Po Joeym jednu chvíli

Ross Geller


 

Slušňák Ross je vědec, mluví spisovně, miluje Rachel a pořád si někoho bere. Je tak trochu smolař. Jeho první manželka, se kterou má syna Bena, zjistil, že je lesbička. Ross má smysl pro humor, ale pouze do chvíle, dokud nejde o jeho největší zálibu - paleontologii. Na dinosaury nedá dopustit. Již od střední školy má slabost pro Rachel. Jejich vztah je jako z pohádky, avšak v tom nejlepším jim ho vždy něco překazí...

 

Jeho milenky : Carol Willick, Julie, Rachel Green, Bonnie, Emily Waltham, Mona

Chandler Muriel Bing


 

Chandler je mistr vtipu. Jde mu to samo, občas ani nechce, zkrátka ať uděláte cokoliv, neodpustí si vtipnou poznámku. Dlouhou dobu bydlel ve svém bytě s Joeym, kterého prakticky živil, sledoval s ním Pobřežní hlídku a choval kuře a kachnu. Má panickou hrůzu z odpovědnosti, ale i přesto si vzal Monicu, s kterou dokonce adoptoval dvojčata.

 

Jeho milenky : Janice, Kathy , jednou dobou i Jenniferova paní šéfová,Monika

Joey Tribbiani


 

Oslovit slečnu větou "jak to jde", strávit s ní noc a už jí nezavolat? To je zkrátka Joey. Pokud jde o jídlo, rozhodně se s vámi nerozdělí. Kdyby si musel vybrat, vzdal by se jídla nebo sexu? "Namazal bych si holky na chleba!" Joey je herec. I když kromě seriálu Dny našeho života v ničem pořádně nehrál. Přátelé ho ale vždy podrželi... jak duševně, tak finančně. Je totiž permanentně zadlužený, avšak všichni po čase předstírají, že už jim vše vrátil. A Joey zase předstírá, že rozumí všemu, o čem si ostatní povídají :-)

 

Jeho milenky : Joey vystřídal snad všechny holky z New Yorku,zatím neměl dlouhodobý vztah.Málem se mu to ale podařilo s Rachel.